4 grudnia 2013

Zimowo

Mój aparat ostatnio coś nie chce współpracować, więc dzisiaj trochę zimowo - świątecznych inspiracji :-)  Już nie mogę doczekać się tego świątecznego czasu spędzonego z najbliższymi :-)


Mimo, że zimy nie cierpię, to chciałabym baaardzo, żeby na Święta padał śnieg, ostatnie takie śnieżne Święta mieliśmy trzy lata temu. Pięknie było! :-) Bez śniegu nie czuć tej atmosfery, kiedyś prawie co roku w tym świątecznym czasie sypało a teraz z tym śniegiem coraz bardziej ubogo. Jakoś tak to wszystko się przesuwa, zima wiosną, wiosna latem, itd. Mimo, że wszystkie prognozy zapowiadają brak śniegu a nawet deszcz, to ja ciągle mam nadzieję, że jednak Święta w tym roku będą białe :-) Co roku jak dziecko wyczekuję tego puchu lecącego z nieba, często się rozczarowuję ale ten czas oczekiwania zarówno na śnieg jak i na same Święta nie jest czasem straconym ani zmarnowanym. Pozwala mi na przemyślenia, żeby w tym codziennym biegu pomyśleć o naszych bliskich. Choćby taka rzecz jak kupowanie prezentów, niby drobnostka, bo przecież można kupić pierwszy lepszy zestaw kosmetyków i mamy z głowy. Ja wolę dopasować prezent do osoby, chciałabym zrobić jakiś sama ale mój talent manualno - techniczny mi na to nie pozwala ;-) więc pozostają mi sklepy. Zastanawiam się co dana osoba chciałaby dostać, delikatnie podpytuję, szukam, oglądam w sklepach. Dla mnie prezenty nie są przykrym obowiązkiem, buzia mi się śmieje, gdy widzę jak obdarowana osoba się cieszy. Zdecydowanie wolę dawać prezenty niż je dostawać :-) Szkoda tylko, że sklepy atakują nas świątecznymi dekoracjami już w pierwszej połowie listopada. Staram się wtedy jak najrzadziej jeździć do galerii, bo inaczej na Święta mam już totalny przesyt tego wszystkiego. Na świąteczne zakupy wybieram się dopiero w okolicach Mikołajek lub nawet później :-) W tym roku zakupy dopiero przede mną :-)

Kupiliście już prezenty dla bliskich?

 weheartit.com


10 komentarzy:

 1. Psiak jest boski! ♥
  Ja już mam mniej więcej zaplanowane, co chcę kupić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mniej więcej też ale na zakupy pójdę pewnie w któryś przedpołudniowy poniedziałek, może będzie mniej ludzi w galeriach :-)

   Usuń
 2. Naprawde fantastyczne fotografie ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nastrajają mnie bardzo optymistycznie :-)

   Usuń
 3. uwielbiam święta, a oglądanie takich fotografii wręcz kocham. Już nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, odliczam dni aż już będę mogła ubrać choinkę :-)

   Usuń
 4. Świetne zestawienie tym bardziej, że nie czuję atmosfery i takie zdjęcia jeszcze bardziuej cieszą oko:) Ja część prezentów mam choć większość jeszcze przede mną;)

  OdpowiedzUsuń