14 września 2013

Mijają dni, miesiące, lata...

Witam Was Kochani :-)

Niedawno po zalogowaniu się na starą onetowską pocztę, znalazłam maila z wiadomością z mojego dawnego bloga, którego założyłam wieki temu. Całkiem o nim zapomniałam, bo napisałam na nim raptem jednego posta. Weszłam tam i przeczytałam ciekawy wpis. Pozwolicie, że zacytuję sama siebie.

weheartit.com

"No i niedługo koniec lata, właściwie już się kończy. Dzisiaj wychodząc o 6.oo rano do pracy poczułam w powietrzu zimowe powietrze. Dobrze, że chociaż w ciągu dnia zrobiło się ciepło i jest naprawdę bardzo słonecznie i przyjemnie. Ale nie o tym miałam…tylko o tak szybko upływającym czasie albo raczej o odnoszeniu takiego wrażenia. Dopiero co skończyła się zima, błyskawicznie minęła wiosna, gdzieś tam przewinęło się lato i znowu czas jesieni, deszczu, pluchy, ulic pełnych smutnych, zamyślonych ludzi, bo jak i pogoda taka to często i nastrój podobny. Ciągle tak samo, mijają dni, miesiące, lata…nawet nie zauważamy kiedy…dopiero co byliśmy dziećmi, bawiliśmy się swoimi zabawkami, później szkoła, miłość(i) i zaczęło się dorosłe życie…i w każdym momencie naszego życia pojawiają się jakieś problemy, w dzieciństwie problemem może być to, że kolega zabrał nam zabawkę, później, że chłopak nie zaprosił nas na randkę albo co gorsza zaprosił i wystawił, że nie mamy pracy, własnego mieszkania, pojawiają się problemy finansowe, itd….a jeśli mamy wszystko to, co chcieliśmy mieć wcześniej to ciągle nam mało. Zwariowana ludzka natura, zawsze coś jest źle…Życie mija tak szybko a my ciągle narzekamy zamiast cieszyć się tym co mamy, chociaż czasem mamy naprawdę niewiele ale zawsze można w tym „niewiele”  znaleźć coś, co wywoła chociaż mały uśmiech na naszej twarzy. Może nie umiemy szukać,a może nawet nam się nie chce, bo po co? Lepiej ponarzekać, wtedy może znajdzie się ktoś, kto będzie nas próbował przekonać, że wcale nie jest tak źle…ale nie, my z upartością osła nic sobie przecież wmówić nie damy. Tylko co na tym zyskamy?
Wiadomo, że każdy ma czasem gorsze dni ale przecież nie warto tych dni przeciągać na kolejne i kolejne, i w końcu miesiące, i lata…i jeszcze zarażać tym swoim nastrojem innych, bo życie jest zbyt krótkie, żeby je aż tak marnować a niedługo ockniemy się mając 80-kę na karku i poczucia przegrania życia na swoje własne życzenie…"

W tej chwili mogłabym napisać dokładnie to samo. Co rusz spotykam się z taką postawą ludzi, ciągle na wszystko narzekają, mimo, że mają tak naprawdę powody do radości i uśmiechu. Zauważyłam też, że im więcej mają, tym więcej tworzą problemów i to często z błahych powodów, a ludzie, którzy wiele w życiu przeszli, potrafią cieszyć się z drobnostek życia codziennego. Co za ironia losu. 

Cieszmy się małymi rzeczami nie czekając tylko na te wielkie, bo naprawdę zanim się obejrzymy, to życie przeleci nam między palcami. Czas mija nieubłaganie, nie marnujmy go na ciągłe marudzenie i czekanie tak naprawdę nie wiadomo na co... Szczęście i radość można znaleźć na każdym kroku :-)


weheartit.com6 komentarzy:

 1. świetny post! bardzo prawdziwy .. niestety moje odczucia są podobne do Twoich - wielu ludzi jest wiecznie niezadowolonych, choć tak naprawdę gdyby tylko chcieli mogliby znaleźć powody do radości. ale są też i tacy, którzy mimo poważnych problemów potrafią się cieszyć z małych rzeczy. z takich ludzi powinno brać się przykład. życie jest zbyt krótkie na wieczne narzekanie i wymyślanie coraz to nowych problemów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, nie zwracajmy uwagi na wiecznych maruderów i cieszmy się życiem, może się od nas "zarażą" :-)

   Usuń
 2. Za dużo jest pesymistów,dołują się nawet jak nie ma potrzeby,a jak już faktycznie coś mega złego się stanie to doceniają to co było wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma złe dni ale niektórzy szukają dziury w całym na okrągło, jakby to było ich ulubione zajęcie ;-)

   Usuń
 3. Ja uwielbić cieszyć się z tych najdrobniejszych rzeczy, a co najlepsze, jeśli coś pójdzie nie tak, to uważam, że widocznie tak musiało być i nie kłócę się z losem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że z każdego niepowodzenia i błędu można wyciągnąć wnioski na przyszłość a jeśli coś nie jest od nas zależne, to trudno, musimy żyć dalej, i tak nic nie zmienimy :-)

   Usuń